sayfa içeriği
  • ARNAVUT KÖY
  • GİRESUN KEŞAP -- KÖYÜMÜZ ve ÇEVRESİ
  • GİRESUN KEŞAP ARNAVUT KÖY
  • GİRESUN KEŞAP ARNAVUT KÖY
  • ARNAVUT KÖY
  • www.giresunkesaparnavutkoy.com
  • ARNAVUT KÖY
  • Giresun KEŞAP
  • Arnavut Köy
  • Giresun Keşap
  • Arnavut Köy
  • Giresun Keşap - Karabulduk - Halkalı - Unaca - çamlıca - ceylanpınar - Armutdüzü -Geçit -Yivdincik
  • ARNAVUT KÖY
  • Giresun Keşap
  • GÜZEL MEMLEKETİM
  • Sen Yeşilin Adısın

ANASAYFA

Şubat ayının sonlarına doğru, birer hafta arayla önce havaya, sonra suya, ardından ise toprağa düştüğüne inanılan bu olay, halk arasında cemre düşmesi olarak ifade ediliyor. Üç tane olan cemrelerin birincisi havaya (19-20 Şubat ta ), ikincisi suya (26-27 Şubat ta) ve üçüncüsü de (5-6 Mart)ta toprağa düşer. Cemre düşmesi halk dilinde doğanın baharın uyanışı ve canlanması anlamına gelmektedir. Bu durum baharın başlangıcı olarak da kabul edilmektedir..
15.02.2022
Yangın Keşap İlçemiz Bozkurt Mahallesinde bulunan Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesi Keşap Kampüsünde saat 10.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesindeki 4 katlı binanın çatısında henüz sebebi bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevlerin yükselmesiyle birlikte çevrede bulunan vatandaşlar itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Binadaki personel tahliye edilirken rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, Giresun, Keşap, Espiye ve Bulancak belediyeleri itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.
08.02.2022
Sonuçlara göre Türkiye nüfusu 84 milyon 680 bin 273 kişi oldu. Tüik verileri Türkiye'de ikamet eden nüfus, 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bir önceki yıla göre 1 milyon 65 bin 911 kişi artarak 84 milyon 680 bin 273 kişiye ulaştı. Erkek nüfus 42 milyon 428 bin 101 kişi olurken, kadın nüfus 42 milyon 252 bin 172 kişi oldu. Diğer bir ifadeyle toplam nüfusun %50,1'ini erkekler, %49,9'unu ise kadınlar oluşturdu.
05.02.2022
2022 Ye girdiğimiz ilk günlerde havalar mevsim normallerinin üzerinde seyretmiş köylerde adeta yazdan kalma dediğimiz sıcaklıklar yaşanmıştı. Havaların aniden değişiklik arz ettiği bu günlerde de Nihayet beklenen Kar kapıda. köylere yağan yılın ilk yoğun karı güzel manzaralar oluşturmakta.
17.01.2022
Giresun Keşap Arnavut köyden Hüseyin ve Okay Güler’in Kardeşleri Rahmetli Şaban Güler in Oğlu Akın Güler ‘in Babası Hasan Güler Ağbiyi kayıp ettik Allah (C.C ) Rahmeti ile mumale eylesin mekanı cennet olsun İnşallah ailesinin ve tüm akrabaların baş sağ olsun. Rabbim sabırlar versin.
31.12.2021
Takvimler 27 Aralık 1936 yı gösterir.! Beyazıt Camii önü... Bir otomobil yaklaşır. Bagajında çıplak bir tabut vardır. Dört hamal cenazeyi musallaya bırakır.Herhalde bir fakir, garip birinin cenazesi diyerek yardıma koşar gençler. Biraz sonra cenazenin Mehmet Akif olduğu anlaşılır. Sağlığında karnını doyurduğu lokantacı, bir Kâbe örtüsü getirip örter tabutu. Akın akın gelen Edebiyat Fakültesinden üniversite öğrencileri de bir sancakla tamamlarlar tabutu. Cenaze; Beyazıt'tan Edirnekapı'ya omuzlarda götürülür. Devlet büyüklerinden ve devrin etkili kişilerinden birine bile bu görkemli uğurlamaya katılmak nasip olmamıştır...Allah gani gani rahmet eylesin Rabbim mekanını Cennet eylesin.İslam ve kuran şairimiz Merhumun Ruhuna hibe etmek üzere; Allah için bir fatiha, üç ihlas okuyalım. Allah okuduklarımızı kabul eylesin.
27.12.2021
27.12.2021
Acil kullanım onayını alan Turkovac'ın seri üretimine başlandı. Turkovac'ın binlerce kişi üzerinde test edildiği 3. faz çalışmaları Haziran ayı sonunda başlamıştı. Turkovac üretim tesisinde konuşan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, aşının klinik çalışmalarından elde edilen ön verilere göre Turkovac uygulanan kişilerin Covid-19'a yakalanma riskinin diğer aşılara göre daha düşük olduğunu söyledi.
23.12.2021
Allahuekber dağlarının yer yer 2-3 bin rakımlı geçitlerinde ısı sıfırın altında 30 dereceye kadar düşüyordu. Türk askerlerinin büyük bölümü ise çölden gelmişti ve üzerlerinde yazlık üniformalar vardı. Sarıkamış'ta 60 bini donarak olmak üzere 78 bin şehit vermiştik. 1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında, Kars'ı Ruslardan geri almak için harekata katılan 60 bin asker donarak öldü. Allah Mekanlarını Cennet eylesin. İNŞALLAH.
22.12.2021
Giresun'un iç kısımdaki ilçeleriyle Sivas arasındaki ulaşımın sağlandığı güzergahta bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'nde inşa edilen tünelin yıl sonuna kadar tek tüpten trafiğe açılması için yürütülen çalışmalar tamamlanmak üzere. Güzergahta Şebinkarahisar, sonrasında Sivas olan tünelin çif tüp şeklinde 5,900 + 5,900 toplam uzunluğu 11 Bin 800 metredir.
16.12.2021
Giresun Keşap Arnavut Köyde yol betonlama işlemi yapılmakta. Köylülerin maddi ve manevi destekleri ile işçiliğini birkaç gönüllü Karşılık beklemeden, öz veriyle yapmaktadır. Desteğini esirgemeyen Maddi ve manevi bu gayrete destek olan herkesten Allah razı olsun. Yol medeniyettir dileklerimizle Resmi kurumlardan da bu gayrete destek bekliyoruz..
07.12.2021
Giresun Keşap Halkalı – Arnavutköy den Köyümüzün sevilen emekli Öğretmenlerinden, hayatını eğitime adamış çevremizde binlerce talebe yetiştirmiş değerli Muhittin Oğuztürk hocamız vefat etmiştir. Yüce Allah’tan merhuma gani gani rahmet, yakınlarına ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. . ALLAH rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun. İnşallah.
22.11.2021
 4  ...                                         
                          

                                                               

                                                                         Başa Dön
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret387235
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.778218.8534
Euro20.651620.7344
Hava Durumu
NEDEN BU SİTE

 
Muzaffer Kolukısaoğlu

 Saygıdeğer Dostlarım
Büyüklerim ,Kardeşlerim.
Burada sizlerle birşeyleri paylaşmak,
Sizlere yakın olmak.Sizlerden
gelecek haber ve duyuruları
biryerlere ulaştırmak, Gurbet de
olup da memleketine özlem
duyanlara birşeyler iletebilmek,
Birbirimize asla uzak olmadığımızı
hissettirebilmek,
Kısacası birşeyler paylaşmak, tanışmak,
UNUTMAMAK ADINA  Buradayız.
Burada demokratik bir ortamda,
Ahlaki kurallar ihlal edilmeden,
Hiç kimsenin kişilik haklarına 
saldırmadan 
herkes görüşlerini yazabilir,
paylaşabilir.

 ÇÜNKÜ BİLMELİYİZ
UNUTURSAK UNUTULURUZ 
HEPİNİZE SAYGI VE SELAMLAR 
ESEN KALINIZ
 GİRESUN
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
YARDIMLARINIZI

BEKLİYOR   

TÜRKİYE E- DEVLET

             E-DEVLET

 

 


AKGÜN ÇİÇEKÇİLİK

 
BAĞIMLI OLMA