sayfa içeriği
  • ARNAVUT KÖY
  • GİRESUN KEŞAP -- KÖYÜMÜZ ve ÇEVRESİ
  • GİRESUN KEŞAP ARNAVUT KÖY
  • GİRESUN KEŞAP ARNAVUT KÖY
  • ARNAVUT KÖY
  • www.giresunkesaparnavutkoy.com
  • ARNAVUT KÖY
  • Giresun KEŞAP
  • ARNAVUT KÖY
  • www.giresunkesaparnavutkoy.com
  • Arnavut Köy
  • Giresun Keşap
  • Arnavut Köy
  • Giresun Keşap - Karabulduk - Halkalı - Unaca - çamlıca - ceylanpınar - Armutdüzü -Geçit -Yivdincik
  • ARNAVUT KÖY
  • Giresun Keşap
  • GÜZEL MEMLEKETİM
  • Sen Yeşilin Adısın

ANASAYFA

Tarla ziraati genellikle ph nin 6,5 - 7 olduğu topraklarda yapılmalı. Toprak ph 6,5 altına düştüğü durumlarda üzerinde tarımı yapılan bitkiden elde edilecek randıman azalmakta, masraflarımız artmakta buna mukabil elde edilen gelirde azalmaktadır. Ph nin 6,5 altına inmesi o toprağın asit karekter alması demektir. Asidik topraklarda yapılan ziraatte, kullanılan bitki besin maddelerinden bitki yararlanamaz.
19.12.2013
Türkiye’de dolgu yapılarak deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı projesinin pist dolgusu tamamlandı. Gülyalı ilçesinde 2011 yılında temeli atılarak yapımına başlanan ve Türkiye’nin önemli prestij projeleri arasında gösterilen havalimanı inşaatı, ekiplerin gece gündüz yaptığı çalışmayla devam ediyor.
18.12.2013
Köyde bir haftadır süren karyağışı sonrası köye ulaşım kesilmiş , enerji nakil hatlarındaki arıza nedeni İle de Köye elektrek sağlanamamıştı . 15.12.2013 Pazar günü yollar açılmasına rağmen elektrik kesintisi devam etmektedir. Arnavut köy de çep telefonları sağ olsun Kadem Kolukısaoğlu'nun özel Janeretörü sayesinde Şarj edilebilmektedir.
16.12.2013
Fazilet partisi Eski Milletvekili Turhan Alçelik, AKP Giresun Belediye Başkan Adayı Yılmaz Can'a Destek Vermek İçin Giresun'a Geldi. 20-21. Dönem Fazilet ve Saadet Partisi Giresun eski Milletvekili olan ve Has Parti’nin kapatılmasıyla Ak Partiye katılan Turhan Alçelik, Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın ve Can’la birlikte ziyaretlere katıldı ve yoğun kar yağışının sürdüğü saatlerde esnafları dolaşarak partisinin adayına oy istedi.
14.12.2013
Köyde bir kaç gündür kar bir gelip bir gidiyordu . şu saatlerde tekrar başlayan kar yağışı olanca hızı ile devam ettiği bildirilmiştir. Bu şekilde sabaha kadar devam etmesi halinde yolların kapanabileceği sanılmaktadır. Konu ile ilgili bilgi ve fotoğraflar bize ulaştığında sizlerle paylaşılacaktır. İŞTE SON GELEN KAR MANZARALARI DEVAMINI TIKLAYIN.
10.12.2013
Köylerde havalar çok güzel muazzam havalar var der iken ,Kradeniz bölgesinde hissedilen olumsuz hava şartları kendini tamamen hissettirmeye başladığı şu günlerde . Köyümüze de bu arada mevsimin ilk karı inmiş oldu işte sizlere köyde n Abdullah Hocanın Fotoğraflarından mesimin ilk karı
03.12.2013
Doğu Karadeniz'de bu gece saatlerinde başlayacak olan yağışların zamanla Giresun ve Trabzon'da kuvvetli (20-50mm), Rize ve Artvin'de çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Yağışların, kıyılarda yağmur, sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar, iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" Uyarısında bulunuldu
02.12.2013
24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Giresun Üniversitesi tarafından düzenlenen kutlama ve konser gecesi dün akşam (25.11.2013) Güre yerleşkesi konferans salonunda yapıldı. Sayın Rektör Prof. Dr. Aygün ATTAR, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir KADAKAL, üniversite akademik ve idari personelleri ile öğrencilerinin katıldığı geceye; İl Emniyet Müdürü Hikmet BULAK, İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT , emekli öğretmenler ve davetliler katıldı.
26.11.2013
2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde seçmen olup olmadığınızı öğrenmek için aşağıda sizlere sunulan linke tıklayabilirsiniz. (NOT: Nerede oy kullanılacağınızın bilgileri sisteme henüz yüklenmemiş olup. Sadece seçmen olup olmadığınızı sorgulanabilirsiniz )
25.11.2013
Giresun Valisi Hasan Karahan, vatandaşları Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumartesi günü gerçekleştireceği Giresun ziyaret programına davet ederken, "30 yıl sonra ilimize teşrif edecek Sayın Cumhurbaşkanımızı kalabalık bir toplulukla, coşkulu bir şekilde karşılamak üzere tüm Giresunlular'ı 23 Kasım 2013 Cumartesi günü saat Atatürk Meydanı'na bekliyoruz" dedi.
23.11.2013
Bilindiği gibi Ülkemiz Dünya Fındık üretiminin %75 ini karşılamaktadır. Ülkemiz Sadece AB Ülkelerine değil Dünyanın birçok ülkesine Fındık İhracatı gerçekleştirmektedir. Sonra dünyanın enkalite Fındığı Giresun kalite yağlı tombul fındığıdır. Bu kalitede fındık üretimi yapamayan İspanya Çeşitli bahaneler uydurarak Türk Fındığına çamur at izi kalsın misali. Türk fındığında alfatoksin maddesi yüksekmiş gibi. Zaten böyle birşey olsa alıcı firmalar bu tepkiyi gösterirlerdi . İhraç edilen fındık analiz yapıldıktansonra gönderilmektedir.
19.11.2013
Köyümüzün Pazar mevkiinde ki Camimiz Hacı Bayram Camii 'ne vatandaşların destek ve yardımları ile inşasına başlanan Minare tamamlanarak hizmete açılmıştır. Maddi ve manevi desteklerinden dolayı herkese teşekürlerimizi sunarız. hayırlı ve uğurlu olsun.
11.11.2013
... 30 ...                                         
                          

                                                               

                                                                         Başa Dön
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret354284
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.433713.4875
Euro15.247015.3081
Hava Durumu
NEDEN BU SİTE 1. LİG PUAN

 
Muzaffer Kolukısaoğlu

 Saygıdeğer Dostlarım
Büyüklerim ,Kardeşlerim.
Burada sizlerle birşeyleri paylaşmak,
Sizlere yakın olmak.Sizlerden
gelecek haber ve duyuruları
biryerlere ulaştırmak, Gurbet de
olup da memleketine özlem
duyanlara birşeyler iletebilmek,
Birbirimize asla uzak olmadığımızı
hissettirebilmek,
Kısacası birşeyler paylaşmak, tanışmak,
UNUTMAMAK ADINA  Buradayız.
Burada demokratik bir ortamda,
Ahlaki kurallar ihlal edilmeden,
Hiç kimsenin kişilik haklarına 
saldırmadan 
herkes görüşlerini yazabilir,
paylaşabilir.

 ÇÜNKÜ BİLMELİYİZ
UNUTURSAK UNUTULURUZ 
HEPİNİZE SAYGI VE SELAMLAR 
ESEN KALINIZ
 GİRESUN
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
YARDIMLARINIZI

BEKLİYOR   

TÜRKİYE E- DEVLET

             E-DEVLET

 

 

AKGÜN ÇİÇEKÇİLİK


 
BAĞIMLI OLMA