sayfa içeriği
  • ARNAVUT KÖY
  • GİRESUN KEŞAP -- KÖYÜMÜZ ve ÇEVRESİ
  • GİRESUN KEŞAP ARNAVUT KÖY
  • GİRESUN KEŞAP ARNAVUT KÖY
  • ARNAVUT KÖY
  • www.giresunkesaparnavutkoy.com
  • ARNAVUT KÖY
  • Giresun KEŞAP
  • Arnavut Köy
  • Giresun Keşap
  • Arnavut Köy
  • Giresun Keşap - Karabulduk - Halkalı - Unaca - çamlıca - ceylanpınar - Armutdüzü -Geçit -Yivdincik
  • ARNAVUT KÖY
  • Giresun Keşap
  • GÜZEL MEMLEKETİM
  • Sen Yeşilin Adısın

ANASAYFA

Dardanelspor – Giresunspor Futbol Karşılaşması Çanakkale – Biga İlyas Bayram Stadında, 20 Nisan 2014 Saat 14:30′da oynanacak ligde emin adımlarla ilerleyen Giresunspor Dardanelspor maçını MaviKaradeniz Tv’den Canlı olarak izleyebilirsiniz.
19.04.2014
1-2-3-4 Mayıs 2014 tarihlerinde düzenleyeceğimiz 8. Giresun Günleri’nin yeterince ses getirebilmesi ve basın organlarında yerini bulabilmesi için, bu yıl da Taksim yürüyüşü uygulamamızı devam ettiriyoruz. Bu yılki Taksim yürüyüşü 27 Nisan 2014’te Taksim İstiklal Caddesi’nde saat 13:00’da Taksim Tünel önünden başlatılacak. Milletvekilleri, bürokratlar, yerel yönetim temsilcileri, kaymakam ve b...elediye başkanlarımız, STK yöneticileri, il ilçe ve köy dernekleri temsilci ve üyeleri, yerel ve ulusal basından temsilcilerin bulunacağı bu yürüyüşte; Giresun’un değerlerini taşıyan görseller, yürüyen reklam panoları, ilçelerin değerlerini ortaya koyan dövizler, araç süslemeleri, ilçelerin folklor grupları, maskotlar ve Giresun’a dair her şey Taksim’e taşınacak.
18.04.2014
Kutlanacak. Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî yani halk dilinde bilinen adıyla Mevlid Kandili asırlar boyunca kutlanmaktadır. İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü’l-evvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye ”Mevlid Kandili” denir. O’nun doğduğu çağda dünyanın her tarafında cehalet, zulüm ve ahlâksızlık almış yürümüş, Allah inancı unutulmuş, insanlık korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş, dünya yaşanmaz hale gelmişti.
12.04.2014
Bölgedeki köylülerimizin yaptıkları incelemede fındık sürgünlerinin don nedeniyle yandığını ve hasarın büyük olduğunu görüyoruz. Orta ve Doğu Karadeniz genelinde ve Giresun'da ciddi hasar olduğu, yüksekliği 400 metreyi geçen bölgelerde hasar oranının yüzde 60-70 seviyelerinde olduğu tahmin ediliyor. İklimsel değişikliklerin rekolteye de etki edeceği düşünüldüğünde Giresunlu üreticiler tedirginlik yaşıyor. Dünyada yaklaşık 800 ile 850 bin ton arasında üretimi yapılan fındıkta yaşanan hasarlar mevcut 2013 mahsulü ve piyasadaki fındığın fiyatlarına yansıdı. Murat Alaşalvar Ağbimiz ve Metin Bahçelerde inceleme yaparken durumun vahim olduğu açıkça belli oluyor. İşte köyümüzdeki bahçelerden örnek fotoğraflar.
10.04.2014
Bu Yıl 8. si Yapılacak olan Feshane Giresun günleri ile bir kez daha Giresun’u İstanbul’un nadide öğelerinden biri olarak sunmaya hazırlanıyor. 30 Nisan'da Galatasaray Lisesi önünden başlayacak yürüyüş Feshane'de dört günlük etkinlik ile devam edecek. Giresun Federasyonu tarafından Eyüp Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezinde 8.si düzenlenecek olan Giresun Günleri 1.2.3.4 Mayıs tarihlerinde yapılacak.
10.04.2014
Haftalardır çıkışını sürdüren Giresunspor adım adım hedefe yaklaşıyor İnş Allah 29. Haftada da rakibi G.O.Paşayı 2-0 yenmeyi başardı buradan Giresunsporu Tüm camiayı yürekten kutluyoruz.
05.04.2014
Giresunspor, bugün 29. Hafta mücadelesinde İstanbul deplasmanında Gaziosmanpaşaspor ile kozlarını paylaşacak. HAYDİ BİR DAHA GİRESUNSPOR Bahçelievler İl Özel İdare Stadı’nda oynanacak saat 14.30’da başlayacak mücadelede Yeşil Beyazlılar, rakibini yenerek hem liderliğini sürdürmeyi hem de şampiyonluk yolunda bir engeli daha aşmak istiyor.
05.04.2014
Doğu Karadeniz de ve bölgemiz Giresun da 28 Mart Cumartesi günü ve gecesi hava sıcaklığının düşmesi etkili olan kar yağışının aşırı soğuklarla birlikte Giresun genelinde dona neden olduğu belirttildi. Don nedeniyle fındık üzerinde ciddi hasarın oluştuğunu vurgulayan GZO Başkanı Musa Keskin “Görülen hasarın ne kadar olduğu konusunda bahçelerde incelemeler yapacağız. İlerleyen günlerde net sonuçlar ortaya çıkacaktır. Ancak ilk tespitlerimize göre 2004 yılında olan don olayı gibi bir don olayı ile karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum” dedi.
02.04.2014
Kesin olmayan sonuçlara göre açılan sandıklarda kullanılan 5 bin 600 oy arasında ; AK Parti Adayı Mehmet Emür’ 2 bin 481, Milliyetçi Hareket Partisi MHP Adayı Dr.Nihat Yılmaz 1.820 Oy, Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Metin Öztürk ise 1.268 Oy aldığı öğrenildi. Giresun 'da ise Kerim Aksu Tekrar Seçildi. İLİMİZE VE İLÇEMİZE Ayrıca Seçim sonuçları nın ÜLKEMİZE HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUZ.
31.03.2014
Halkalı Köyü 2007 yılında ikiye ayrılmış ve Muhtar olarak Köyümüze Sn. EMRULLAH ALAŞALVAR Seçilmiş ve kısa dönem içerisinde büyük başarılara imza atmıştı. Akabinde 29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde Muhtar olarak seçilmişti. Halkalı Köyünde de Hamit kabaca tekrar muhtar.
31.03.2014
Köyde 29 Mart akşamı yağmaya başlayan kar yağışı son derece etkili oldu. 30 Mart akşamı halen yağmaya devam etmekte idi . İnş Allah sonu hayır olur. Allah Fındık üreticisini dondan don olayından korusun.
31.03.2014
Geçtiğimiz hafta Mart ayının 21 'inden 27 sine kadar yazdan kalma güneşli ve sıcak hava hakim iken bir iki gündür soğuyan hava bugün akşam saatlerinde kara dönüştü. hava sıcaklığı önemli ölçüde düştü.
29.03.2014
... 34 ...                                         
                          

                                                               

                                                                         Başa Dön
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam149
Toplam Ziyaret458414
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.784832.9162
Euro35.145635.2864
Hava Durumu
NEDEN BU SİTE

 
Muzaffer Kolukısaoğlu

 Saygıdeğer Dostlarım
Büyüklerim ,Kardeşlerim.
Burada sizlerle birşeyleri paylaşmak,
Sizlere yakın olmak.Sizlerden
gelecek haber ve duyuruları
biryerlere ulaştırmak, Gurbet de
olup da memleketine özlem
duyanlara birşeyler iletebilmek,
Birbirimize asla uzak olmadığımızı
hissettirebilmek,
Kısacası birşeyler paylaşmak, tanışmak,
UNUTMAMAK ADINA  Buradayız.
Burada demokratik bir ortamda,
Ahlaki kurallar ihlal edilmeden,
Hiç kimsenin kişilik haklarına 
saldırmadan 
herkes görüşlerini yazabilir,
paylaşabilir.

 ÇÜNKÜ BİLMELİYİZ
UNUTURSAK UNUTULURUZ 
HEPİNİZE SAYGI VE SELAMLAR 
ESEN KALINIZ
 GİRESUN
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
YARDIMLARINIZI

BEKLİYOR   

TÜRKİYE E- DEVLET

             E-DEVLET

 

 


AKGÜN ÇİÇEKÇİLİK

 
BAĞIMLI OLMA